| < Maj 2004 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
RSS
poniedziałek, 31 maja 2004
Punkt informacji turystycznej

Ponieważ mamy tu być czepialscy, stronniczy i nieobiektywni, tak właśnie zaczynam. Zdjęcie przedstawia punkt informacji turystycznej na ulicy Józefa. Punkt podlegajacy władzom naszego miasta. Jak widać na początku turystycznego sezonu stoi zamknięty na cztery spusty. Zeszłoroczna akcja Gazety Wyborczej, polegająca głównie na kreowaniu faktów, których nie ma oraz nasze, nie chwaląc (Kazimierz.com-dla niezorientowanych)zaangażowanie oraz ponad miesięczne awanturki o promocję , zainteresowanie Miasta Kazimierzem tudzież ciagłe molestowanie o wprowadzenie dzielnicy do finansowania unijnego zaowocowało otwarciem pod koniec sezonu Biura Informacji Turystycznej. Wraz z nadejściem chłodów Biuro owo przestało działać (Kazimierz spadł ze szpalt gazet, a za ogrzewanie trzeba płacić).Stan taki trwa do dziś. Wszyscy chcą, lecz nikt nie może. Szanowni rajcy ! a oddajcież ten lokal na drodze wynajmu jakiejś spółce, niech tam zrobi informację prywatną. Z pewnością sobie poradzi.

czwartek, 20 maja 2004
Z Dworcowego na Wolnice

Pojawił się pomysł aby handlowców, którzy musza zakończyć działalność pod Dworcem PKP przeprowadzić na Wolnice. Być może również zostanie zlikidowany wolnicowy parking. Podobnież przeszkadza w "ożywieniu" Wolnicy. Cóż, Szerokiej nie przeszkadzało....

O ile pierwszy z pomysłów nawet jest do zaakceptowania (zależy, jak zwykle, od szczegółów :-D) to likwidacja kilkunastu miejsc parkingowych w kontekscie planowanych zmian w organizacji ruchu na Kazimierzu (czy. zamykanie ulic, placów, zakazy parkowania) wygląda na cokolwiek nieprzemyślaną. Ciekawość: czy pomysłodawca ma samochód??

sobota, 08 maja 2004
Vinci już w Krakowie
machulski

Pół Wolnicy i jedną trzecią ulicy Św. Wawrzyńca zajęła dzisiaj ekipa filmowa obrazu "Vinci", dowodzona przez Juliusza Machulskiego, . Po zakończeniu zdjęć w Warszawie filmowcy przenieśli się na Kazimierz. Następny przystanek Kraków, ul. Św. Jana. 

Zdjęcia przez jakiś czas nie było - no ale jakoś sie wgrało :)

czwartek, 06 maja 2004
No to zaczynamy!
o tym jest text :)

Czyli w odróżnieniu od strony www. będziemy tu stronniczy, czepilascy i ponad miarę złośliwi. Złośliwości zaczne od siebie :-)  - miałem dzisiaj wrzucić nowy tekst na stronę ale zostawiłem go na innym komputerze - demencja starcza :-(  Może sklerotyczne dziadki nie powinny się bawić internetem?